TRUPINĖLIS PAUKŠTELIUI

     Mes  – gamtosauginis darželis! Kiekvienais metais, atėjus žiemai skelbiame tradicinį projektą „Trupinėlis paukšteliui“. O ši žiema ypatingai snieginga –  Lietuvoje žiemojantiems paukščiams tai tikras išbandymas.

    Todėl dalyvauti projekte pakvietėme visas Telšių miesto ikimokyklines įstaigas. Juk paukščių globa – puiki galimybė vaikams geriau pažinti žiemojančius paukščius, stebėti juos, mokytis globos ir atsakingumo nuo mažų dienų. Žaidimų, stebėjimų, pokalbių metu mokytojos supažindino vaikus su žiemojančiais paukščiais, išgirdo pasakų, mįslių, patarlių apie sparnuočius.

   Pakvietėme visus – vaikus, tėvelius, darželio darbuotojus gaminti lesyklėles. Pasitelkusios STEAM  metodikos elementus mokytojos įtraukė vaikus į kūrybinį procesą – kaip padaryti lesyklėlę paukšteliams iš gamtinių medžiagų, plastikinių butelių, popieriaus rulonėlių, moliūgų, kokoso riešutų kevalo?  Aktyviai į projektą įsitraukė vaikų tėveliai, nors darželį karantino metu lanko tik trečdalis vaikų, bet gražių medinių, lesyklėlių mūsų darželio teritorijoje „atsirado“ 12, o ir „maisto banką“ sukaupėme nemažą. Juk paukštelius lesinsime visą žiemą.

   Aktyvūs buvo ir kiti Telšių darželiai –„Mastis“, „Eglutė“, „Saulutė“. Šių darželių bendruomenės savo įstaigų kiemuose įruošė įvairiausias „paukščių valgyklas“. Šio projekto metu skatinome bendravimą ir bendradarbiavimą su vaikučių tėveliais, glaudesnį ugdymo įstaigų bendravimą, kad ir nuotoliniu būdu. Džiaugiamės, kad atliekame gerus, gamtai draugiškus darbus ir skiepijame vaikams gerumą ir atsakingumą.

    Būkime visi jautrūs ir geranoriški! Kviečiame visus padėti paukšteliams, nepagailėti „menko trupinėlio“.

 

Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ Gamtosauginio komiteto pirmininkė Ramutė Gruzbarzdienė