RUDENĖLIO SPALVOS

    „Rudenėlis“ (mokytoja Toma) su palydovu „Lietučiu“ (mokytoja Irena) bei ūkininku Povilu (mokytoja Edita) pakvietė vaikus „švęsti rudenį“. Per žaidybinę, meninę, darbinę veiklą, supažindinant vaikus su rudens požymiais, vaisiais ir daržovėmis, siekėme įgyvendinti projekto „Rudenėlio spalvos“ uždavinius: sudaryti galimybę vaikams tyrinėti gamtos pasaulį, nusiteikti džiugiai kūrybinei veiklai, aktyviai judėti, žaisti, šokti ir dainuoti.

     Pirmąją projekto paskelbimo savaitę visi bendruomenės nariai buvo skatinami atsinešti į darželį savo išaugintą derlių: obuolių, morkų, moliūgų, bulvių ir t.t. Vaikams iškilo uždavinys – nuspręsti, ką galima padaryti iš sukauptų rudens gėrybių. Grupėse ir lauko aikštelėse „užvirė“ darbas. Vaikai konstravo žmogeliukus, gyvūnėlius, piešė rudenišką peizažą, dėliojo mandalas… Mokytojos Erika, Edita, Laura, Alytė ir kt. „pakvietė“ į darželio kiemą Rudens fėją.

   Rudenėlio palyda apsilankiusi darželio kieme antrąjį kartą labai išgyrė vaikų darbus, dėliones ir kiekvienos grupės vaikams padovanojo po didelį arbūzą. Vaikai šoko, dainavo, linksminosi darželio kieme kartu su „Rudenėlio palyda“.

   Esame gamtosauginės mokyklos programos nariai, o programa orientuota į praktinę gamtosauginę veiklą. Todėl pasitelkdamos STEAM metodikos idėjas, mokytojos skatina vaikų iniciatyvumą, kūrybiškumą, atkaklumą, problemų sprendimą, norą pažinti gamtą ir ją tausoti.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Ramutė Gruzbarzdienė