„VABALŲ VIEŠBUČIAI“ IR JŲ GYVENTOJAI

   Vaikai labai smalsūs ir jiems patinka stebėti vabalus ir vabzdžius, o vasara tam – pats geriausias laikas. Su vabzdžių ir vabalų pasauliu supažindinti vaikus nutarėme per projektinę veiklą.   Sukūrėme projektą „Vabalų viešbučiai ir jų gyventojai“. „Vabalų viešbutis“ – kaip prieglobstis įvairiems vabalėliams, tarp kurių daug naudingų medžiams ir sodams, kovojančių su amarais, baltasparniais. Prie mūsų sumanymo aktyviai prisijungė vaikučių tėveliai, juk „vabalų viešbučio“ statyba – smagus užsiėmimas kartu – vaikams ir tėveliams. Susinešėme visus „viešbučius“ į darželio kiemą: visus apžiūrėjome, ištyrinėjome iš kokių medžiagų jie padaryti, suradome vietas, kur vabalams įsikurti būtų patogiausia… Šie maži „statiniai“ puošia darželio kiemą, kiti kabo ant medžių šakų.  Kiekvieną rytą vaikai aplanko vabalų buveines, žiūri, ar yra  „gyventojų“ ir labai apsidžiaugia juos pamatę.

   Plečiant vaikų žinių bagažą, studijavome vabalų enciklopedijas, žiūrėjome mokomuosius filmukus, išmokome „vabalų mankštos“ pratimų ir patys vaikai buvo „pasivertę“ vabalais… Baigiantis projekto laikui iš mažų ir didesnių akmenukų padarėme daug gražių „vabaliukų“, kurie papuošė darželio gėlynus.

„Vabalų viešbučiai“ suteikia galimybę iš arčiau pažvelgti į vabalų gyvenimą, tai puiki edukacinė priemonė. Taip ugdome vaikų dėmesingumą gamtai, nuo mažų dienų skiepijame aplinką tausojantį požiūrį.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Ramutė Gruzbarzdienė.