PAPARČIO ŽIEDO PASLAPTIS

   Pačią ilgiausią metų dieną lopšelio-darželio „Žemaitukas“ bendruomenė susirinko į linksmiausią, paslaptingiausią ir gražiausią vasaros šventę – Jonines. Vaikai nepaprastai jos laukė: kartu su pedagogėmis puošė lauko aikšteles, iš anksto su tėveliais, mokytojomis pynė vainikus iš ąžuolo, šermukšnio, paparčių lapų bei kukliausių augalų ir spalvingiausių vasaros žiedų. Darželio aikštelėse visi susirinko pakiliai nusiteikę – nes puikavosi vainikais, kuriais visa darželio bendruomenė buvo pasidabinę tarsi karaliai ir karalienės.

     Šventės siela – Vasarėlė (Meninio ugdymo mokytoja Eglė) paskelbė ir šios ypatingos šventės dienotvarkę: norint atrasti stebuklingą paparčio žiedą, teks keliauti net per keletą stotelių,  įveikiant nemažai išbandymų.  Antroje stotelėje vaikus pasitiko garsioji Žolininkė (mokytoja Sandra). Vaikams teko išspręsti nemažai minklių, įminti mįslių apie žolynus, augalus, ypač vaistingąsias žoleles, jas atpažįstant bei pavadinant pagal išvaizdą, lapų formą, spalvą, kvapą. Trečioji stotelė -Vandens Kerėtojos (mokytoja Jovita). Ji papasakojo vaikams, kad Joninių rytą vanduo stebuklingas. Priminė, koks svarbus vanduo kiekvieno švarai, ypač saugantis nuo korono ir kitokių virusų, bei pasiūlė nusiplauti rankas užburtu – gyvu vandeniu ir net sušokti švarių rankyčių šokį bei pakvietė apsilankyti Saulės stotelėje. Ketvirtoji stotelė – linksmosios Saulutės (mokytoja Romualda). Čia vaikai minė mįsles, tapo orų pranašais, sulaukė siurprizų… Paskutinėje stotelėje vaikus pasitiko Žiedų valdovė (mokytoja Zita). Ji dar kartą priminė stebuklingojo paparčio paslaptį ir kad ją gali sužinoti tik atkakliausi. Tad vaikams buvo pasiūlyta atsakyti į tris klausimus:

  1. Kokia naktis metuose trumpiausia?
  2. Kokie augalai slepiasi vaikų nupintuose vainikuose?
  3. Kokios spalvos paparčio žiedas?

     Kadangi keliaudami po ekologinio darželio stoteles, vaikai daug sužinojo, todėl į Žiedų valdovės klausimus atsakė nesunkiai. Popietėje vyresniųjų grupių vaikai su mokytojomis prie Masčio ežero ėjo plukdyti Joninių vainikų – laimei ir sėkmei.

           Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ mokytoja metodininkė Zita Godiliauskienė.